Mesajı Okuyun
Old 21-02-2013, 14:23   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba,

3 yıl önce eşimden boşandım, 1 oğlum var 5 yaşında velayeti bende. ayrıldığımdan beri çalışıyorum. mesleğimle ilgili ii bir yerdeyim. kendi maddi imkanlarım iyi. fakat boşandığımdan beri ailemle yaşıyorum. çok ciddi problemlerimiz var onlarla artık bi arada yaşamak istenmiyorum. evden ayrılmak istiyorum fakat onlara bunu söylersem onay vermeyip durumu şiddete kadar götürebilirler. onun için bigün evden oğlumu alıp çıkıcam ve bir daha geri dönmicem. Bu durumda tabi aile fertleri beni arıcak tehdit edicek bulucak belkide. bilmek istediğim şu ki;

evdeki eşyalarımı nasıl alırım,polis veya jandarma bana bu konuda yardımcı olabilirmi?
oğlumun velayetini benden alma ihtimalleri varmı? (oğlumla birlikte yaşıcağım bi ev tutup hazırlamış olucam)
devlet bana korum verirmi?

şimdiden cevaplarınız için teşkkür ederim.
Sayın Katılımcı;

Öncelikle ifade etmeliyim ki çocuğunuzun fiziki ve psikososyal gelişimine olumsuz etki edecek bir durumda olmadığınız sürece velayetin sizden alınması gibi bir ihtimal söz konusu değildir.

Anne/babanıza ait evden ayrılmanıza rağmen bir kısım özel eşyalarınızı alamama durumunda ise, polis ya da jandarma nezaretinde eşyalarınızı teslim almaya yönelik talepte bulunarak mahkemeye başvurabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili polis ya da jandarmaya direkt başvurmanız durumunda -isabetli bir şekilde- mahkeme kararı olmaksızın bir şey yapamayacakları yanıtını alacağınızdan, hak kaybına uğramamak adına doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Saygılarımla..