Mesajı Okuyun
Old 14-05-2008, 09:30   #1
Konuk

Varsayılan Lütfen Cevap Istiyorum Adli Yardımdan Atanan Avukatın Para Talep Etmesi

sitede yayınlamasanız bile lütfen yardım edermisiniz? doğru mu yapıyoruz? ugurgetir@mynet.com
merhaba ablam boşanma davası için baroya başvurdu. ev hanımı 2 çocuk ve yıllardır süren dayak. (raporu bile var).

para olmayınca mantıklı geldi. 150 ytl masraflar için hemen verdi ve ve bir şey imzaltmışlar memnun kalmama durumunda şu kadar ceza ödersiniz ve başka avukat kesinlikle tutmazsınız diye.. sonra o an doldurduğu anket gibi bir form dışında da vekalet verirken 5 dk. bile görüşmemiş avukat.. ve telefonlara falan çıkmamış. çıktığında da ben sizin özel avukatınız değilim ilk davaya da gelmeyin 2. sinde tanık bulun gelin demiş... eşinizden de saklamaya çalışın dava açtığınızı sorun olmasın diye demiş.. kocası dava ile ilgili belge alınca ablam tarihi ve görmediği boşanma dilekçesinde yazan şeyleri ayrıntıları boşanmaya çalıştığı kocasından öğrenmiş.... ve zaten dayak olan evde düşünün durumu... çocukların da durumunu... sonra bir gün polis telefon etmiş aile için bilgi almak adına ablam anlatmış.. hala aynı evdeyim gidecek yerim yok çocukalrın okulu, sınavları var falan..polis uzaklaştırmak için dava açsaydınız demiş ve ablam ilk defa ondan duymuş durumu...
ikinci bir dava?? tekrar para??? ve zaten avukat görüşmüyor.... sonra avukat açık açık ilgilenmek için para istemiş... şu kadar para verin sorularınıza cevap vereyim diye... mecbur kaldık heryerden para topladık ve verdik..........Bunlar normal olağan şeyler mi?????? yoksa bize mi böyle denk geldi...