Mesajı Okuyun
Old 09-04-2007, 03:08   #31
Cest la vie

Rumuz: Caresiz Sila Hasreti
Yas: 25
Yer: Yurtdisi

Sevgili Gulsum Abla,

Cok caresizim. Ne yapacagimi bilmedigimden sana bu mektubu yaziyorum.
Ev arkadasimin kedileriyle sorunlarim var. Herbiri birbirinden besili olan 3 tane kediyle beraber yasiyorum. Biri ile disi oldugundan olsa gerek, hic anlasamiyoruz. Sanirim aramizda gizli bir iktidar savasi var. Her ikimiz de kendimizi evin kralicesi saniyoruz ki, peh kediden kralice mi olur! O yuzden ona attigim pis bir bakisla, olmadi bir tislamayla onu bulundugum yerden uzaklastirabiliyorum. Onla sorunum yok, sana yazma sebebim asil ucuncusu.
Diger birisi, beni gordugu her yerde miyavliyor. Aksani biraz farkli oldugu icin onceleri ne dedigini anlamiyordum, ama simdilerde anliyorum ki, yemek yerken sirtinin oksanmasini istiyormus. Kedinin boyle garip bir fantezisi var ve ben ya da ev arkadasim yerine getirene kadar miyav miyav basimizin etini yiyor. Onu bu huyundan nasil vazgeciririm bilmiyorum.
Asil sorunum ise, bunlardan en besilileri olan Eddie ile ilgili. Eddie'yi cok seviyorum, o da beni cok seviyor ama bu sevgi artik cekilmez bir hal aldi. Ben gelmeden once insanlardan kacan, cok utangac olan ve tek dil bilen bu kedi, benden sonra yarim yamalak da olsa Turkce'yi ogrendi, icine kapanikligini sona erdirdi, insanlarla iletisim kurmaya, dahasi kendini sevdirmeye basladi. Ama ne baslama! Simdi beni gordugu yerde kendini sevdirmek icin yanima geliyor. Gulsum Abla, onun yuzunde evde ders calisamaz, odev yapamaz oldum. Daha da kotusu, geceleri kapim kapaliysa kapimin onunde ben uyanana kadar miyavliyor, kapiyi tirmaliyor, acmaya calisiyor. Beni uyandirinca da odama dalip yine kafasini uzatiyor sevmem icin. Eger kapim acik uyumus isem, gece yatagima ziplayip, kafasini koluma, ayagima, elime surup miyavlayarak, onu sevmem icin beni uyandiriyor. Git diyorum gitmiyor. Go, diyorum go'muyor. Yani beni ne yaparsam yapayim geceleri mutlaka uyandiriyor. Uykum bolununce de ertesi gun odevlerimi disarda da olsam yapamiyorum. Kendime gelemiyorum butun gun uyukluyorum, eve gidip uyuyayim diyorum ama biliyorum ki Edison kapim kapaliysa odamin kapisinin onunde, aciksa yatagimin ustunde kurulmus beni bekliyor olacak. KAbusum oldu Gulsum Abla. Yardim et ne olur. Canima kiymayi bile dusunuyorum artik, bu hayat cekilmez oldu.
Imza: Caresiz Sila Hasreti