Mesajı Okuyun
Old 03-08-2014, 10:49   #1
Konuk

Varsayılan Lütfen yardım. Anayasa Mahkemesine İtiraz

Merhabalar ben yaklaşık sekiz yıllık evliğim. Ve evliliğimin en başından beri eşimden hem fiziksel,hem psikolojik ve hemde ekonomik şiddet gördüğümü elimdeki belgelerim ve mahkeme kararları ile ispatladığım halde ve bu şiddetlerin de halen devam ettiği ve halde işimden dahi olmama sebebiyet verebilecek kadar ileri derecede eşim ve sevgilisi tarafından devam ettirildiğini mobbing raporları ve süreç içerisinde gelişen diğer belgeler le de ispatladığım halde ;
Eşim hakkında işkence ve eziyet konusu ile savcılık makamlarına yapmış olduğum tüm başvurular red ve takipsizlik kararları ile sonuçlanıyor. Ben bireysel olarak başvurularımı tamamladım .En son ise ; takipsizlik kararına yapmış olduğum red cevabının tebliğini de on gün önce aldım.
Boşanma ile ilgili olarak dava sürecim halen devam ediyor. Ve bu süreçte sadece ben değil , ben ve çocuklarım da ağır psikolojik ve ekonomik ve fiziksel şiddetlere maruz bırakıldık.
Üniversite mezunuyum ve devlet memuruyum. Ancak Anayasa mahkemesine başvurumu nasıl ve ne şekilde yapacağım konusunda sizlerin yardımlarına çok ihtiyacım var. Bu süreci kısaca bana izah ederseniz çok sevinirim. İtiraz dilekçemde ayrıca Yeni yapılan İstanbul Sözleşmesi nin maddelerini de ekleyebilir miyim ? Ve Anayasa mahkemesine harç olarak ne kadar yatırmam gerekli ve / veya bunu nereden ve nasıl öğrenebilir miyim ?
Eşim ekonomik ve sosyal gücünü kullanarak bana ve çocuklarına her alanda şiddet uygulamaya devam ediyor. Bu anlamda bu davanın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşınmasına kararlıyım.