Mesajı Okuyun
Old 20-02-2007, 05:16   #2
ragıp

1- Hakimin tavrı hoş karşılanmasa da, kadının çalışmasına ilişkin bir tavır değil. Kadının kavga etmesine ilişkin bir tavır. Ben de, bir kadının kavga etmesini kabullenemem. Kavga etmek, burun kırmak, çeneyi dağıtmak gibi eylemlerin; Erkeklere has olduğu kanısındayım. Hiç bir kadını bu kadar kaba ve ilkel bir davranışla özdeşletirmem mümkün değil.

2-Kadından şair olmaz. Bunu forumda yazmadım ama burda yazayım. Şair aşıktır, sevdiğini, sevgilisine söylemeyen, duygularını açığa çıkarmak için şair olur. Oysa gerçek hayatta kadın, seven değil sevilendir. En feminist kadına sorun bakalım; Kendisi mi sevdiğini ifade eder, yoksa sevdiğinden mi sevildiğinin açıklanmasını ister. Kadınlar duygusaldır. Hatta erkekelrde kat be kat fazla duygusaldır. Ama duygularını açıklamazlar. Daha doğrusu açıklayamazlar. Kadınların gözleri onun için önemlidir. Kadınların gözleriyle anlattığı tek bir eylemi, erkekler yüzlerce sayfayla anlatamaz.
Kadından ofisboy olmaz meselsine gelince: Bunu yazmıştım ama yayınlanmamış. Kelimeleri yerli yerinde kullanalım. Ofisboy, getir götür işlerine bakan kişi. Eskiden bunlara hademe denirdi; Sonra hizmetli oldu. O dönemde kadınlar da bu işi yapıyordu. Okullarınızı düşünün. Ne zaman, ismi sosyetik oldu; o zaman tartışma başladı

Alıntı:
Kadinin en iyi ve tek yapabilecegi sey cocuk dogurmaktir! Ne haddine calismak, ne haddine para kazanmak!

Pardon yani şimdi. Kadının çalışmasından kavga etmesini anlıyorsanız, bana kocaman bir yuh deyin lütfen.
Mühendis örneğini ciddiye dahi almıyorum. Sizin verdiğiniz mühendis örneğimden, en az 100 misli fazla, kariyerli bir erkekle, kişiliğini düşünmeden evlenmek isteyen kız örneği bulabilirim.
Ama burda benim örneğim kadar sizinki de saçma.
Esas olan, duygulardır; Eşitliktir; Uyumdur; Bir hayatı birlikte paylaşma iradesidir. Daha ne anlatayım.