Mesajı Okuyun
Old 08-04-2011, 10:49   #1
Konuk

Soru vekilimden dolayı haksız tazminat

merhaba.ben 1997 yılında evlendim.2002 yılında eşimin beni aldatması ve ailesinin hakaretlerinden dolayı ayrılarak ailemin yanına yerleştim.bu süreç içinde aileler aracılığıyla tekrar barıştık eski eşim benim yanıma yerleşti,fakat aynı şeyler tekrar devam ettiği için ben eşimin evi terketmesini istedim.uzun bir müddet eşim boşanma konusunda problem yarattı bu süreç için de ben ve 2000 doğumlu olan oğlum maddi ve manevi zarar gördük.babası olarak hiç bir ijtiiyacımızı karşılamadı hatta telefomlarıyla psikolojik baskı yaptı ve oğlumu en son okuldan kaçırmaya kadar gitti bunun boyutu.ben kendisinin oğlumuzla görüşmesi ve konuşması hakkında hiçi bir kısıtlama yapmama rağmen bizim psikolojimizi bozdu.ve ben bunlara dayanamayarak son olarak 2007 yılında kendisine boşanma davası açtım.davada kendisinin boşanmak istemediğini belirterek mahkemeyi uzattı.ben bu süreç içinde kendisinde boşanmak istediğimi boşanma davasını vekalet verdiğim avukata belirttim.avukatım ben ve eski eşim duruşmadan önce görüştük ve oğlumun adına ev arsa ve nafaka vermesi halinda boşanma davasının bir an önce sonuçlanmasını istediğimi söyledim.avukatım boşanma davasını öncelikle halletmemiz gerektiğini diğer durumun için daha sonra maddi ve manevi dava açabilme hakkımın her zaman olduğunu belirtti ben de kabul ettim.boşanma davası sonucunda maddi ve manevi tazminat davası açtım .kaybettim.temyize gönderdim orada benim mahkeme de verilen hiç bir karara itiraz etmediğim suskun kaldığım ve vekilim olan avukata itiraz etmediğim gerekçesiyle temyiz davasını da kaybettim.benim öğrenmek istediğim maddi ve manevi mağdur olan ben olduğum halde avukataımın benim haklarımı gözeterek davranacağını sanarak susmamdan dolayı bu temyiz kararına itiraz ettiğim ve benim vcekilim olan avukatıma vekaleti kötüye kullanma ve benim haklarımı gözetmemesinden dolayı dava açtığımda sonuç ne olur.evliyken hiç bir sosyal güvencem yoktu. ayrıldıktan sonra mecburen çalışmak zorunda kaldım çünkü babası mal varlığı olmasına rağmen hiç bir yardımda bulunmuyordu.ben haklıyken haksız duruma düşüp mağdur oldum ve burada benim hukuki olarak haklarım nelerdir neler yapabilirim .yardımcı olursanız bana çok sevinirim. teşekkürler.