Mesajı Okuyun
Old 17-11-2013, 21:26   #46
Fiona

Sayın meslektaşlarım,
haberi okuyunca pek bir sevindim, ve araştırma yapmaya başladım. Ama durumun yaz okuluna ilişkin olmadığını fark edince bir okadar da üzüldüm. Fakat bu kararın yaz okulu için de uygulanabileceği kanaatindeyim. Dönem içerisinde parası ödenen dersi, bir sonraki dönem tekrar almak istediğiniz için için ayrı para isteyen, ve hoca için yine masraf yapan bir okul düşünün, bir de yaz okulu için aynı masrafın yapıldığını düşünün. Eğer mahkeme birinci durum için sebepsiz zenginleşmeye karar verirse, ikinci duruma da vermeli diye düşünüyorum. Açıkçası heveslenip belge toplamaya başlamıştım. Yine de hakkımı aramalı mıyım bilmiyorum. Yalnız kararı yanlış anlayan ben değilim sadece. Bir çok hukuk bürosunun internet sitelerinde, "bize gelin yaz okulu ücretlerinizi geri alalım." şeklinde reklamlarını de gördüm. Hatta bir tanesine mail attım ve durumu özetledim, bu kararın yaz okuluna ilişkin olmadığını belirttim, lakin cevap bile alamadım.

Not: Okulumda butunleme sınavı 2012 yılında geldi. Bu da bir etken olabilir mi acaba yaz okulun keyfiyet olmadığının kanıtı için?
Fikirlerinizi esirgemeyiniz.

Saygılarımla.