Mesajı Okuyun
Old 30-05-2010, 21:46   #1
hamburabi42

Varsayılan Tazminat Davasında kesinleşmeden önce Tevdi Mahalli Belirleyerek Ödeme

Sayın meslektaşlarım iyi akşamlar diliyorum.

davalı olduğumuz bir davada mahkeme 30.000.-tl tazminatı, dava tarihinden itibaren işleyecek faizi, masraf ve vekalet ücretinin davacı tarafa ödenmesine hükmetti.

söz konusu davada gerekçeli karar yazıldı ve taraflara tebliğ edildi. karşı tarafa diyoruz gelin paranızı ödeyelim. yok temyize gidicez diyorlar. ilamı icra takibinede koymuyorlar.müvekkilde bir an önce parayı ödemek istiyor.

1-ilama dayalı borçtan kurtulmak için tevdi mahalli belirleyerek bu parayı karşı tarafa ödeyebilirmiyiz? tevdi mahalli belirleme davası açmak için benim karşı tarafa önce paranız alın şeklinde bir ihtarname çekmeme gerek var mı?

2- ilama göre tazminata hak kazanan tarafın bizde bankası ve hesap nosu var. ilama göre asıl alacak faiz vekalet ücreti yargılama giderleri ile ilgili olarak bir hesaplama yaparak karşı tarafın hesabına açıklamalı olarak yatırsan borçtan kurtulurmuyuz.

3-her iki seçeneğe göre karşı taraf bana daha sonra ilamlı icra takibi yapabilir mi?

şimdiden teşekkür ederim