Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 15:19   #10
Kavaz

Sayın Hasan Bey;
Tanısma toplantımızda sizin eşinizin ve kızınızın gözlerindeki ifadeyi gördüğümde,içinizdeki çıglikları duydum.Eminim ki sızın su an ki çabalarınız bu çığlıkların ufak bir yansıması.Bazen yapmak istediklerimiz için uğraşırken bir de bakıyoruz ki biz hala yolun başındaymışız ve daha yapmamız gereken çok şey varmış.Bu nedenle çok uzun bir yolda yürümeye başladığınızı söyleyebilirim.Ancak vazgeçmeyeceğinizi de biliyorum.Önemli olan yalnız yürümediğinizdir.
Bunların yanında,bildiğiniz gibi,kim neyi hak ediyorsa ona o verilmelidir.Bu konuda kesinlikle içimde bir acıma duygusu veyahut bir tölerans bulunmamaktadır.Yalnız burada onemlı olan nokta kişinin hak ettiğinin(ceza veya ödül)sınırlanın belirlenmesidir.Bu sınırlamalarda neleri esas almak gerekir diye düşünüyorum.Sizinde belirttiğiniz gibi verilen hiç bir ceza minik bir meleğin yaşam hakkının elinden alınmasına karşılık verilemez.Ancak sorumluluk bakımından yaklaştığımda;bu hayatta en nefret ettiğim ve tahammül edemediğim husus,bir işin iki kere yapılmasıdır ve eger bir kerede yapamıyorsan sırf yapmış olmak için yapılmış gibi göstermektir.Bu konuda asla taviz veremiyorum ve sinirden çıldırıyorum.Bunları harhangi bir kurum,sistem veya kişi için soylemiyorum.Bir sekilde görevini ihmal eden,savsaklayan,eksik yapan,yapmayan herkes sorumluluğunu yerine getirmemesinden dolayı,ortaya çıkan zararları göze almak zorundadır.Öncelikle bu bilinç yerleştirilmelidir.
Kelebeğimiz için çok üzgünüm(biliyorsunuz bazı düşüncelerim var melek ile ilgili)her bir fotografı ile uğrasırken,inanamıyorum,inanamıyorum...Gülücükleri nde,gözlerindeki ışıltıyı ve kalbini görüyorum.Ne kadar şanslıymış sizin gibi bir aileye sahip olduğu için.Eminim çok gururludur.Bu hayata sıkı sıkıya tutunup verdıgınız mucadeleyı gördukçe daha da gurur duyuyordur.Abla olan Meleğimiz(ismini yazmak istemedim)içinde diyebilirim ki;çok küçük yasta hayatta nelerle ugrasması gerektiğini ve ne için yaşadığını ve en önemlisi hakkını aramayı öğreniyor,vazgeçmemeyi,kararlılığı,birey olmanın ne demek olduğunu ve daha bir çok şeyi...Kuvvetli bir kişilik büyütüyorsunuz,yaratıyorsunuz.Belki büyünce o da harika bir hukukçu olur ne dersiniz?
Hasan Bey ve değerli ailesi;
Ankara'da bir kolunuz olduğunu unutmayınız.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Sizin acınızı dindermek mümkün olmayacak ama en azından baskalarının bu acıyı yaşaması engellenebilecektir.Umudunuz umudumuzdur,acınız acımız...
Saygılarımla...