Mesajı Okuyun
Old 09-03-2010, 01:55   #1
Konuk

Soru bu bir hukuki suçmudur?

rahatsız olduğum bir konuyla ilgili bir sağlık kurumundan destek mi almam gerekiyor yoksa birilerinin payı varmı bir senedir kafamı meşgul ediyor? 4 sene birlikte olduğum erkek arkadaşım vardı, birlikte yaşıyorduk..bir gün ailesi tarafından biriyle nişanlandırıldığını ve benden gizlediğini öğrendim. kültür geleneklerin ve yaşadığı maddi zorlukların etkisi olduğunu düşünmüştüm. bu kişinin maddi ve manevi ve cinsel yönden beni kullandığını farkedip olay sonucunda eve kapandım kimseyle konuşmadım uzun bir süre......bu durumu kimseye anlatamamıştım.anlatacakta çevremde pek kimse yoktu.nette bir avukatla tanıştım ona biraz dert yandım ve yapacak fazla bişeyimin olmadığını söyledi.daha önce netten biriyle tanışmamıştım benimle görüşmek istediğini söyledi. benimle ilgilendiğini söyledi kabul etmedim.beni bu olayla beraber biri msn e ekledi nerden eklediğini sormama rağmen söylemedi.kendini mimar olarak tanıttı.bu olayları aynen onada anlattım ve beni anladığını vs söyledi görüştük aramızda bir ilşki başladı.sonra aniden kesildi görüşmeler.beni ciddiye almadığını vs söyledi.tanıdığım bir avukat arkadşımın profillnde nişanlısyla fotograflarını ve avukat olduğunu.ve bu üç avukatında yakın arkadaş olduğunu öğrendim.o günden sonrada hayttan iyice koptuğumu hissediyorum.özellikle bu kişinin bana senin hayatta kaybedecek birşeyin yok sözü ve nişanlısına ve ailesine söylememem için beni tehdit etmesi çok ağır geldi.elimden birşey gelmiyceğini düşünüyorum karşımdaki kişlerde bunu bildiği için sinirlerimi bozacak sözler söylüyorlar bu insanlara bi çok defa anlatmaya çalıştım ama herdefasında beni aşağladı ve hakeretlerde bulundular.kimseye zarar vermek istemiyorum tehdit etmek vs... ama yapılanlar çok zoruma gidiyor.hukuki anlamda bu kişilere karşı birşey yapabilrmiyim?