Mesajı Okuyun
Old 15-05-2012, 16:07   #1
lawyer370

Varsayılan 89/1 Haciz İhbarnamesi ile bildirilen miktar sonradan güncellenebilir mi?

Değerli meslektaşlarım,

Açmış olduğumuz bir icra takibinde borçlunun sürekli sözleşme ilişkisi olan İller Bankası'na, takip talebindeki miktar üzerinden masraflar ve ferileri hariç ibaresini de ekleyerek 89/1 Haciz İhbarnamesi gönderdik. Borçlunun alacağı olduğunu biliyoruz ve yakın zamanda hakedişinin de çıkacağını biliyoruz. Bu nedenle icra dosyasına dosyadaki güncel borcun hesaplanması ile İller Bankasına elden takipli müzekkere ile bildirilmesine ilişkin talep açtım. Ancak İcra Müdürü 89/1 daha sonradan genişletilemez bakiye miktar için yeniden 89/1 göndermeniz gerekir ve bakiye miktar için yeniden sıraya girmeniz gerekir gerekçesiyle talebimi reddediyor. ancak ben zaten anapara alacağımı 3. kişiye bildirmişim ve masraflar ve ferilerinin hariç olduğu ihtirazi kaydıyla sıraya girmişim. Aradaki bakiye miktar Asıl alacağın fer'isi niteliğinde dolayısıyla alacağın genişletilmesi sözkonusu değil. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Değerli görüşlerinizi ve varsa Yargıtay kararlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim.. şimdiden hepinize teşekkürler..

İyi Çalışmalar..