Mesajı Okuyun
Old 24-11-2007, 10:41   #206
Seyda

Alıntı:
Yazan hukukkızı
Bu mesajı 3 vıze atlatmıs bır hukukkızı olarak yazıyorum...Çıktıgım her vıze(Atatürk ilkeleri hariç..) sonrası eve nasıl gıttıgımı hatırlamıyorum Bu durumdakı tek kişi ben mıyım acaba Anayasa dersini zevkle okumak ve calısmak ıcın ne yapmam gerektıgını soyleyebılecek bır babayıgıt var mı şu forumda ey hukukçular!!!!!

Sayın hukukkızı;

İstanbul Üniversitesi'nde Anayasa Hukuku dersleri nasıl bir şablon üstüne kurulu bilmiyorum. Ancak Anayasa Hukuku ile İdare Hukuku'ndan zevk almanızı, ayrıca kolay anlamanızı sağlayacak bir kitap önerebilirim. Ben Marmara Üniversitesi'nden mezunum ve bizim sorularımız tamamen yorum üzerine kurulu olurdu. Genelde güncel olaylar sorulurdu Anayasa Hukuku'nda. Sizin de böyle ise bu kitap şimdilik işinize yaramayabilir ama ilerde çok faydasını görürsünüz. Bahsettiğim kitap 'Hakimlik sınavına' hazırlanan hemen her hukukçunun yararlandığı Altın Seri'nin Anayasa-İdare Hukuku kitabı. Yazarları Prof.Dr.Zehra Odyakmaz, Ümiit Kaymak, İsmail Ercan.

Ben bu kitabı okuduktan sonra Anayasa ve İdare Hukuku'nda iyi duruma geldiğimi söyleyebilirim. Umarım işinize yarar. Size başarılar dilerim..