Mesajı Okuyun
Old 03-03-2013, 14:20   #16
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Kendi adıma konuşayım, yıllardır şu an yönetimde bulunan bu grubun temsil ettiği adaylara oy vermiş değilim ancak genel itibariyle hukuk dışı birçok gelişmede hukukun gerçek anlamda "üstünlüğünü" esas alma noktasında -özelikle son avukat tutuklamalarında- gayret sarf ettiklerini, eleştirilmeleri gereken noktaların da bulunduğu gerçeğini göz ardı etmeksizin gözlemliyorum.

İstanbul Barosu Başkanı, geçtiğimiz günlerde katıldığı Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programında "açık konuşmak gerekirse bizim kemikleşmiş oyumuz (yani ulusalcı olarak nitelendirilebilecek kesimi katediyorum demiştir burada) 7500 civarı olup %30'a tekabül etmektedir, 12800 civarındaki %60'a tekabül eden oylarımızın geri kalan kısmı meslektaşlarımızca ideolojik yaklaşımlar bir yana bırakılarak, yaptığımız hizmetler göz önünde bulundurularak verilmiş oylardır ki bu oyların arasında ikinci en çok oy alan gruptan bile meslektaşlarımız vardır" şeklinde bir beyanı vardır.

Zira bu tarz samimi bir yaklaşımı beklemiyor olduğum için beni şaşırtmıştır bu ifadeler..

Meslektaşlarımız içeri alınırken hukukun üstünlüğünü savunanların sesini duymadık ancak kimi meslektaşlarımızca "terörist unsurlarla işbirliği yaptıkları için içerideler, gözaltı ve tutuklamaların avukatlık mesleğinin icrasıyla ilgisi yok" tarzı yorumlar serdedildiğini biliyorum.

Musadenizle yazı ve icerigindeki görüşlerinizin altına imza atmak istiyorum.