Mesajı Okuyun
Old 20-12-2013, 09:24   #1
Konuk

Varsayılan eşimi aldattım o da beni aldattı

öncelikle iyi günler diliyorum.

2010 yılında evlendik, 2011 yılında bir çocuğumuz oldu ve şuan 2,5 yaşında. eşimin beni aldattığını telefonundaki bir mesajda gördüm(mayıs ayında), eski sevgilisi imiş. deliye dönmüştüm ve bende başkası ile görüşmeye başladım. yaklaşık 1 ay önce eşimin aldattığını, bana ahlak dışı teklifler yaptığını ve şiddet uyguladığını belirterek evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayanarak boşanma davası açtım ve evden ayrıldım. ev adresi olarak başka bir adres gösterdim. bu gösterdiğim evden eşime uzaklaştırma çıktı. banada tensip zaptı ile 300 tl çocuğumuza ise 200 tl tedbir nafakası kararı verildi. barodan avukat tayin edecekler. eşimin aldattığına dair tanık yada telefon kaydı yok. evden 10 gün önce ayrldığımı ve bi akrabamda kaldığımı yazdım dilekçeme ancak evden gitmeden önceki akşam eşime ödemeli çağrı yapmıştım buda telefonunda kayıtlıymış, mahkemeye sunacağını söylüyor. Ancak eşim benim kullandığım telefonun tüm ayrıntılarını çıkartmış, benim aldattığımı bilen bir arkadaşım vardı oda şahitlik yapacakmış.( tüm bildikleri ve de evet ben gördüm eşini aldattı ve görüştüğü kişiyi eve aldı diye.) ayrıca birde benim akrabam ona şahitlik verecek. ben aldattığına (telefon ile görüşme) tanık oldu diye.

sorularım şunlar,

>>>Kızım velayeti bende kalır mı? ben kanıtlayamaz ve eşim zinayı kanıtlarsa velayet ne olur?

1- ben sadece aileme anlatmıştım eşim aldatıyor diye bana tanıklık edebilirler mi? geçerli olurmu? yada nasıl kanıtlayabilirim.
2- eşim benim görüştüğüm kişileri tanık gösterecekmiş, onlar görüşmedik yada arkadaştık diyebilirler mi? (görüşme kayıtlarım hayatın olağan akışına ters ve gece görüşmelerimde var)
3- benim yaptığımın ispatı telefon kayıtları ve iki şahit eşime yeterli olacak mı? benden tazminat alacağını, görüştüğüm kişiden de tazminat alacağını söylüyormuş. alabilir mi?
4- 2 şahit ve telefon görüşmesi, tedbir nafakasının kaldırlması için yeterli olur mu? Başka Bir Erkekle Karı-Koca Gibi Yaşayan Sadakatsiz Kadın Yararına Tedbir Nafakasına Hükmedilmesinin Doğru Görülmediği şeklinde Yargıtay kararı okudum.