Mesajı Okuyun
Old 13-05-2008, 19:57   #6
YALÇIN ÖNDER

Sayın Avukat Mustafa Hacıoğlu,

Uzun süredir siteye giremiyordum. Şimdi gördüm, ne yaptınız bilmiyorum ?

Müvekkliliniz,
Şirkette, söz konusu borçların "2002 yılının 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 ve 2005" dönemlerinde şirketin kanuni temsilcisi (müdürü)ise, son zamanlarda,sorumlu olduğu döneme ait vergi borçlarından da sorumlu tutan kararlar artıyor.
//////
Ödeme emirlerinin müvekkiliniz adına değil de, şirket adına düzenlenmiş olması hatalı tebligat nedeniyle, şimdilik durumunuzu kurtarıyor görünüyor, ama, vergi dairesi bu dava açma süresini kaçırdığınızda, "hoş kaçımasanız da" işlemini yürütecektir.

///////////
Önceki hatalı tebligat nedeniyle, Vergi dairesinden müvekkilinizin şahsına ihbarname düzenlenmesini talep edebilirsiniz.
///////////////
Sorun sanırım, müvekkilinizin müdür olduğu dönemlerle ilgili vergi incelemesi yapılmış. Vergi Ziyaı Cezalı KDV tarh edilmiş olmalı.
//////////
Aslı sorun söz konusu vergi inceleme raporu ve de büyük ihtimalle de, bizim alt inceleme dediğimiz bir konumda ise, atıf yapılan raporu görmek gerekir.
//////////////
Çok ayrıntılı ve çok teknik bir konu.
////////
650 ytl. de çok küçük bir tutar. Sanırım tutarda da hata var. En azından gecikmeleri dikkate alınmamış.
5736 sayılı yasadan yararlanmayı da kaçırmış olması durumunu iyice zorlaştırıyor?