Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 12:01   #84
göçebe

Alıntı:
Yazan Av. O. TEKGUL
Sn. Göçebe bu yazdığınızı anlayamadım. Bu şekilde müdafiilik yapan bir avukat ücretini nereden alıyor..

sayın Av.O.Tekgül bu şekilde baro görevlendirmesi olmadan ifadelere giren meslektaşlarımız 19.12.2007 tarihinden sonra sarf kararı ile alacaklarını alacaklarından baro görevlendirme aranmaksızın sarf kararı yazımı olası olduğundan yani açıkçası baro görevlendirmeniz yok sarf kararı yazamayız gibi bir durum mahkeme ve savcılıklarda olmayacağını düşündüğümden bu şekilde müdafilik yapan bir avukat ücretini sarf kararına istinaden savcılık aracılığıyla alacak bunu da özellikle büyük şehirlerde baroların takip etmesi çok da mümkün görülmemekte.
Ankara barosunun baro görevlendirmeleri hariç müdafilik hizmeti yapan meslektaşlarımıza disiplin soruşturması açılacağına dair yönetim kurulu kararını sonuna kadar destekliyor ve Eyleme katılan tüm barolardan da aynı şekilde kararı acilen almaları gerekmektedir. Yoksa eylemin sonuç getirmesini beklemek hayalperestlik olacağı kanaatindeyim.
Bununla birlikte İzmir barosunun sarf kararı alan meslektaşlarımıza disiplin soruşturması açılacağı yönündeki kararını tasvip etmiyor, hukuki dayanaktan yoksun buluyorum. Önemli olan sarf kararının alınımı engellemek değil, önemli olan işin kaynağındaki sorunu görüp eyleme rağmen müdafilik hizmetinin yapılmasını tabiri cayizse engellemektir.