Mesajı Okuyun
Old 22-07-2015, 11:04   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Çisem
Merhaba
ben 17 yaşındayım tek çocuğum yakın bir zamanda annemin babamı aldattığını öğrendim babamda bunu öğrenince anneme boşanma davası açacağını belirtti. Ve benim velayetimi kabul etmeyeceğini söyledi ama benim şu ana kadar suç olarak geçecek bir durumUmum yada çıkarttığım bir olay olmadı. Annemde ev hanımı beni yada ev geçinderecek durumu yok ve açıkçası onunla kalmak istemiyorum.Babamın anneme ve bana şu ana kadar hiç ters bir hareketi olmadı. Sahip olduğumuz bir evimizde yok kirada oturuyorduk. Mahkeme benim vekaletimi kime verir acaba

Sayın Katılımcı,

18 yaşınızı doldurduktan sonra ise, hiç bir yerden geliriniz yoksa, yoksulluğa düştüğünüz kabul edilerek TMK. 364. Madde gereğince, babanıza karşı bizzat açacağınız YARDIM NAFAKASI davası ile tarafınıza aylık nafaka bağlanabilecektir.

Ve eğer eğitim ve öğrenimiz devam ediyorsa da aynı davayı bizzat siz babanıza karşı açabilirsiniz.

A. Nafaka yükümlüleri MADDE 364. Herkes, yardım etmediği takdirde yoksulluğa düşecek olan üstsoyu ve altsoyu ile kardeşlerine nafaka vermekle yükümlüdür.

Kardeşlerin nafaka yükümlülükleri, refah içinde bulunmalarına bağlıdır.

Eş ile ana ve babanın bakım borçlarına ilişkin hükümler saklıdır.

Saygılarımla,