Mesajı Okuyun
Old 12-04-2006, 21:54   #46
Çaba

Mesleğimi çok sevmeme,ilk başladığım yıllarda iyiki Avukat olmuşum her gün aynı şeyleri yapan veya her yaptığı iş bir birinin benzeri olan bir mesleğim olmadığı için güne güzel başlayan biri olmama rağmen 40 yaş sonrası unutkanlık ve aşırı yorgunluk başladığı,sağlık problemleri yaşadığım için hayır diyenlerdenim.
Duruşma beklemekten, mübaşirlere duruşma saatinin geldiğini hatırlatmaktan, sürekli değişen hakimlerden, 1.sınıfa ayrılmak çabası içinde olanlardan, hukuk bilgisi vicdanı başka söylesede Yargıtayın her verdiği karara uyma gereği duyanlardan yorulduğum için yine hayır diyorum.
Yardıma ihtiyacı olupta söylediğiniz bir kaç cümleyle kafasındaki soruları cevaplayıp rahatlara rağmen yine de hayır.
Avukatın müvekkiline ait parayı icra dosyasından çekip , 1yıl sonra müvekkilinin idareden parasının ödendiği tarihi öğrendiği andaki kısa süreli şokunu görmekten, bir milyarlık harç için on altı milyar harç isteyip alan Avukatı görmekten,tapucu ile savcının samimiyetini birinin apar topar noterliğe geçmesini diğerinin ihraç işlemlerinin başlatılmasını ve sivil polisin garson olarak konuşmaları kaydetmesini duymaktan ve öğrenmekten yoruldum saygıdeğer arkadaşlar.
tüm bu sebeplerle hayır diyorum.