Mesajı Okuyun
Old 02-05-2012, 18:28   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davasında davalıyım haklarım nelerdir ?

merhabalar.7.03.2012 tarihinde eşimle nikahımız kıyıldı. ancak ailesinin etkisi altında kalarak ( bu süre zarfında tartışmalarımız devam etti) boşanmaya karar verdi ve 6.03.2012 tarihinde boşanma davası açtı.evlilikten mutsuz oluğunu çoçuğumuz olmadığı için de bunu fırsat bilerek boşanmak istediğini ailelerin de bu evlilikten zarar gördüğünü belirtmiş. evliliğimiz boyunca akıl almaz ruh değişiklikleriyle ilgilenmekten yoruldum.bende boşanmak istiyorum. ancak boşanma süresince tedbir nafakası ve manevi tazminat talep etmek istiyorum. bunları hak etmemem için eşim onu aldattığımı söyleyecektir. telefon mesajları ve arkadaşlarımın çoğunluğunun erkek olması bunun doğru olduğunu kanıtlayıcı nitelikte midir? ailesinin ve kendisinin bana baskı yaparak yasaklar koyarak yaşanması zor bi evliliğe mecbur etmeleri benim manevi tazminat için sebebim olabilir mi ? ayrıca düğünümüz daha olmadı.düğünü bekler evde gelinliğimle prova yaparken boşanma celbinin gelmesi ruhen çöküntü yaşattı.ayrıca eşimle nikahı mecburen yaptık. beni sarhoş edip cinsel ilişkiye girdi. bunu mahkemede doktor raporu ve nikah tarihinin değişikliği ile kanıtlarsam bana bir artısı olur mu ? cevaplarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler