Mesajı Okuyun
Old 11-06-2007, 22:46   #2
Avukat Canip Kazan

Öncelikle faizi nasıl belirttiniz merak ettim.Oran belirtmeden faiz talep etmişseniz faizi en azından yasal fazi olarak nitelendirmek gerekir. Fakat bunların hiçbirinin mal beyanı suçu ile ilgisi yok. Ödeme emri şikayet edilmediği ve iptal edilmediği süre içinde geçerlidir. Mahkemenenin gerekçesinin hiçbir hukuksal ve mantıksal yanı yok. Ama bu gerekçeyi gösteren mahkemenin ödeme emrini iptal etmediği için sevinmek gerek! Çok benzer bir olay benim de başıma geldi. Bonoda adı değil de lakabı (Halit yerine erdal) yazdığı için Erdal adına açılan takipte sonradan gerçek adını etspit edip Halite ödeme emri tebliğ ettik ve akabinde mbb dan şikayet ettik. Karar beraat. Gerekçe bonoda borçlunun adı yokmuş! İtiraz ettim. Şu an ağır cezada. Ama bir taraftan hakimin resen menfi tespit kararıyla borçluyu borçtan kurtarmadığına da seviniyorum yani. Diğer bir dosyamda da müdahalenin meni ve yargılama giderlerine ilişkin gönderilen icra emri sonucu icra emrine aykırılık dan (iik.41.madde )yaptığım şikayette ekarar beraat. Gerekçe: Asgari ücretin altında! Bu aleyhime olan gerekçeleri de kolay yazdırmadım hani. Çünkü beraat kararı yerine takipsizlikten düşme kararı yazıyorlar.İtiraz da imkansızlaşıyor. Neticede benzer bir sorun yaşadığınızı düşünüyorum. İtiraz süresini kaçırmayın derim!