Mesajı Okuyun
Old 10-04-2010, 09:43   #3
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
Selam.Ben daha önce de staj yaparken doğum izni var mı diye sormuştum ama pek cevaplayan olmadı.Şimdi de çalışan bayanlarda olduğu gibi süt izni var mı diye soruyorum.Bu gibi durumlarda stajer avukatlar nasıl bi statü de.Yani bu yönetmelikler düzenlenirken stajerlerin anne olabileceği neden göz önünde tutulmamış.Bence bu konuda bu gibi eksikliklerin giderilmesi gerekir.Çünkü artık kimse evlenmek,çocuk sahibi olmak için okulun,stajın bitmesini beklemiyor bence.

Merhaba;

Önceki mesajınızı hatırlıyorum . Tek cevap yazan olarak "pek cevaplayan olmadı" cümlenize alındım doğrusu.

Şaka bir yana staja ilişkin mevzuata dair yorumlarınızda haklısınız.

Bağlı bulunduğunuz Baro ile bu konuda bir iletişim kurmanızda fayda var. Zira bu durum, Avukatlık Kanunu ve Staj Yönetmeliği'nde geçen "haklı nedenler" kavramı ile birlikte değerlendirilebilir ve "stajın kesintisiz yapılması" kuralına aykırılık teşkil etmemelidir, diye düşünüyorum.

"Deveye <boynun neden eğri?> demişler, <nerem doğru ki!> demiş." diye bir söz vardır memleketimizde. Avukatlık stajına dair o kadar çok eksiklik ve yanlışlık var ki hangisini söyleyelim...

Kolay gelsin diyorum...