Mesajı Okuyun
Old 16-04-2008, 11:37   #1
hukukçu42

Varsayılan Tüketici Miyim Yoksa Reklam Panosu Mu?

Kendimi reklam panosu veya bilboard gibi hissediyorum. Malum cep telefonları hayatımızı kolaylaştırmak içindir, ancak bazen verilen, hizmet değil eziyet olmaktadır.

Telefonuma gelen reklam mesajlarına bir çözüm bulamıyorum. Gece gündüz, toplantı, duruşma demeden gelen reklam mesajlarını silmekten bıktım. Bilmem % kaç faizle verilen krediler ya da turizm şirketlerinin kampanyalarını almak zorunda mıyız.

Gelen bir mesaj için mesajın sonunda verilen numaradan ilgili bankayı aradım, mesaj almak istemediğimi söyledim, genel müdürlüğü aramamı söylendi, genel müdürlüğün müşteri hizmetleri için 10 dk. uğraşmama rağmen karşımda kendi kendine konuşan bilgisayardan başka muhatap bulamadım, tabiidir ki o da benim derdime çare olmadı.

Sonra ilgili GSM şirketinin müşteri temsilcisini aradım, işlem yaptıklarını artık başıma dert olan o mesajları almayacağım söylendi ki ertesi gün yine mesajlar susmadı.

Bu kez e-mail yoluyla GSM şirketine mail gönderdim, verdikleri cevap rezaletin belgesi gibiydi. Mesaj aynen şöyle:
Alıntı:
Cesitli firmalardan gelen reklam icerikli mesajları SMS almak istemediğinizde aşağıdaki işlemlerden birini yaparak iptal edebilirsiniz.

- Hattınıza gelen mesajı 2780 kısa mesaj numarasına ileterek,
- 757 2780 IVR numarasını arayıp, ilgili kategorilerden birini seçerek,

- Mesajı gonderen firmanın Musteri Hizmetleri ile goruserek bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

...... Iletisim Hizmetleri A.S.

E. D.
Musteri Cozum Merkezi

Değerli arkadaşlarım sizce bu konuda ne yapılabilir, GSM şirketinin vermiş olduğu hizmet "ayıplı" olmuyor mu? Tüketici olarak ben bu kadar uğraşmak zorunda mıyım. Görüşlerinizi ve varsa bir çözümü paylaşmak isterim. Saygılarımla