Mesajı Okuyun
Old 24-12-2006, 21:18   #10
Seyda

Arkadaşlar öncelikle Sevgili Suat Ergin'e beni kurtaran yazısı nedeniyle teşekkür ediyorum Kendisinin de belirttiği gibi haberin devamı Engin Özoğul'un yazdığı gibi değildi.

Suat Bey'in şu söylediğine katılıyorum:Haberi gönderen üye veya onaydan geçiren yönetici bazen ağır eleştiriler alıyor.Darccım maalesef herkes senin gibi eleştirilerimiz seninle alakalı değil diye bir dipnot düşmüyor yazısına ya da mesajına..Ben yöneticilerimizin teşekkürlerini dikkate alıyorum elbette,üyelerin eleştirilerini üstüme almamaya dikkat ediyorum.Ama bazen isimleri özellikle ben kısaltmışım ya da uzun yazmışım ya da başlığı bilerek magazinsel değer taşısın diye seçmişim sananlar oluyor.

Şunun üstünü birkez daha çizmek isterim ki objektifliğinden ödün vermemek için haberde küçücük bir oynama yapmadan,içeriğini kesmeden,başlığını değiştirmeden gönderiyorum genellikle.Genellikle diyorum çünkü gereksiz tekrarları kesmek zorunda kalıyorum,uzun mesajlar gibi uzun haberler de okuyucu kaybediyor.Altına linkini de ekliyorum ki kaynağına bakılabilsin..

Şahsım adına söylüyorum ki polislerle hiçbir alıp veremediğim yoktur.Bu tarz tepkilerle önceden de karşılaştım.Her meslek grubu kendi mesleğiyle alakalı haberlerin yapılmamasını istemektedir.''Avulatlar yanlış yansıtılıyor'',''Bir savcının adı bu sitede böyle bir haberde geçmemelidir'' vs. birçok eleştiri aldık.Ben haberin hukukla ucundan küçücük bir bağlantısını görürsem siteye gönderiyorum.Gönderiyorum ki belki bu haber sayesinde olaya farklı bir şekilde bakılır,farklı yorumlar bize belki yeni şeyler öğretir..Ben açıkçası hukuk dünyasında yeni bir meslekdaşınız olarak, hukuk soruları vb. bölümler yanında haber yorumlarından da bilmediğim birçok şeyi öğreniyorum..Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hiçbir meslek grubuna ayrıcalık tanımayacağımı şimiden herkesin bilgisine sunarım..

Herkese saygı ve sevgilerimle.. Yeni haberlerde buluşmak dileklerimle..