Mesajı Okuyun
Old 03-04-2010, 11:16   #26
666emre666

Hülya Hanım, ben okulumu biraz uzattığım için geçen sene Sivas'ta kalıp sadece sınavlar için Ankara'ya gidip gelmiştim. Bu dönemde de bi tanıdığım vasıtasıyla tanıştığım avukatların yanında çalışmaya başladım. 1,5 senedir onlarla birlikteyim. %90 icra üzerine çalışan bir büro olduğu için kendimi bu alanda geliştirmeme yardımcı oldular. Ben de stajımın 4. ayındayım henüz Ama şu an için Sivas'taki en iyi 5 avukat kadar icrayı bildiğimi söyleyebilirim.

Ben aslında icra üzerine çalışmaya planlamadan böyle bir büroda çalışmaya başladım ve bu konuda uzmanlaştım ama bence siz hangi alanda çalışmak ve uzmanlaşmak istiyorsanız o konuda şehrinizde iyi bir avukatın yanında stajınıza devam etmenizi öneririm.

Bir büroda çalışmanın ilk günlerinin ne kadar zor olduğunu biliyorum, bu konuda da kendinizi çekmemezi girişken olmanızı, onlar birebir bi şeyleri anlatmasa da çok soru sormanızı ve dosyalarda kendi başınıza işlemler yapmaya yavaş yavaş başlamanızı öneririm. Ayrıca icrada veya büroda birilerine soru sormaktan asla çekinmeyin, ben icra dairesinde çalışan memurlara, diğer avukat yanında çalışan katiplere bile sürekli soru sorardım ilk zamanlar, sorularımla herkesi bunalttım hatta Ama zamanla her şey yerine oturuyor ve farklı farklı şeyleri gördükçe insanın tecrübesi artıp kendine olan güveni geliyor.

Yanında çalıştığınız kişinin size değer vermesi de çok önemli, inşallah benim kadar şanlı olabilirsiniz. Bu kişilerle tanıştığım için her gün şükrediyorum Allah’a, geçen süre içerisinde kendimi geliştirdikçe onlara olan faydam giderek artmaya başladı, onlar da bunu benim maaşıma yansıttı ve geçen hafta bir araba sahibi oldum

Size, gerçek anlamda çalışkan olmanızı ve öğrenme açısından ısrarcı olmanızı tavsiye ederim.