Mesajı Okuyun
Old 01-03-2002, 22:33   #1
Bir Konuk

Varsayılan Banka İle Kredi Sözleşmesinde Keyfi Tutum

Ben ögretim elemaniyim. 29.11.2000 tarihinde 1 milyalik nakit kredi icin bankaya basvuru formumu teslim ettim.30.11.2000 terihinde bankaya iki kefilimle gidip kredi sözlesmesini imzaladik. Biraz beklememizi parami vereceklerini söylediler. Biraz sonra da sistemin kilitlendiğini söylediler. Saat 16.45'e kadar daha bekledik.İslemleri yapan memur gitmemizi islemleri kendisinin tamamlayacagini ve hesap no'ma kredi tutarini yatiracagini söyledi. Hasap no'mu birakip evime gittim. Ertesi sabah bankaya gidip islemlerin tamamlanip tamamlanmadigini sordum. Tamamlandigini ve onaylatildigini söylediler. Elime aylik ödeme planini verdiler. Hesabimi kontrol ettim ve paranin yatirildigini gördüm. Bu parayi ve hesabimdaki paralari babamin hesabina bankamatikten havale ettim ve is yerime gittim. Bankanin yetkilisi oldugunu söyleyen birisi is yerimden arayip kredi faiz oranlarinin sabah degistigini söyleyip bana verilen ödeme planinin gecersiz oldugunu söyledi ve yeni faiz oranina göre her ay 6 milyon daha fazla ödemem gerektigini söyledi. Ben krediyi dün almıs olmam gerektigin fakat sistemin agır çalısmasi nedeniyle parami sabah alabildigimi söyledim. O da itiraz edip yeni ödeme planina göre kredi borcumu ödemem gerektigini söyledi.telefonu kapatti.
Bu durumda ben magdur duruma düsürüldügümü düsünüyorum. Sistemin yavas islemesinin cezasini benden cikarmalari beni cok üzdü. Buna göre tazminat davasi acabilir miyim. Saygilarimla. Hasan Gültekin.
--------------------------------------------------------------------------------
Hasan Gültekin

02-12-2000 11:32:07