Mesajı Okuyun
Old 05-11-2008, 21:31   #1
osenok

Varsayılan evliliğn iptali

Merhabalar sevgili meslektaşlarım.aşağıda hikaye tamamen gerçek bir olaydan esinlenilerek anlatılmıştırCevaplarsanız genç arkadaşınız olarak mutlu olurum. şimdiden teşekkürler..
Kadın tarafından boşanma davası açılmış ancak erkek karısının daha önceden dul olduğunu ve bunu kendisinden sakladığını öğrenmiştir. Taraflar 14 gün evli kalmış 3 aydan beri ayrı yaşamaktadır. Erkek kadının dulluğunu sakladığına kesin delil ararkan boşanma davası açan kadın dava dilekçesinde"bu boşanma ile kızken dul oldum" demiştir. Ayrıca erkek ayrı kalınan zamanda yaptığı araştırmada kadının üniversiteden 2005 yılında atıldığını öğrenmiştir.Oysa kadın üniversite mezunu olduğunu söyleyerek evlenmiştir.
1.soru: Kadının dava dilekçesinde ki kızken dul kaldım cümlesi erkeğin açacağı evliliğin iptali davasında ne derece etkili olur? Çünkü kadın bunları ben evlenmeden önce söylemiştim diyecektir.
2.soru:Kadının açtığı boşanma davasında evliliğin iptalimi istenmeli yoksa ayrı bir davamı açılmalı?
3.soru: Erkek bu davayı kazanırsa kadına nafaka ödemekten kurtulurmu ve erkek tazminata hak kazanırmı. Düğün için yaptığı masrafları talep edebilirmi?
4.Boşanma davası öncesi polis tarafların kimlik araştırmasını yapmaktadır. karakola çağrılan kadın kimlik tesbitinde sorulan ne mezunusunuz sorusuna "üniversite" cevabını verirse bu cevap evliliğin iptali davasında ne derce etkili olur?