Mesajı Okuyun
Old 25-03-2008, 20:53   #1
ncoban

Varsayılan Davayı Hangi Mahkemede Açmalıyım?

Herkese merhaba.Müvekkilim sağlık sorunları nedeniyle Kara Harp Okulundan atıldı.Olay şöyledir:askeri kamp sırasında kapmış olduğu bir virüs yüzünden hastalanmış 40 derece ile gittiği revirde kendisine istirahat verilmeyerek ağır çalışma şartlarına tabi tutulmaya devam edilmiştir.Ertesi gün müvekkilim iyice ağırlaşarak revire götürülmüş hastaneye götürülmek yönündeki tüm istekleri geri çevrilerek 2 gün revirde tutulmuş,arkadaşlarının ailesine haber vermesi üzerine ailesi gelip kendisini almış ve hastaneye götürmüştür.Geçirmiş olduğu hastalık sonunda müvekkilime masa başında çalışabilir ama ağır çalışmalara tabii tutulmaz şeklinde rapor verilmiş,okul bu rapora rağmen müvekkilimi ağır olan beden eğitimi derslerine ve diğer çalışmalara zorlamış ve bunlardan geçer not alamadığı takdirde sınıfta kalacağını belirtmiştir.Müvekilim sağlığını düşünerek bu çalışmalara katılmamış hastaneden çürük raporu almış bunun sonucunda da okul kendisi ile ilişiğini kesmiştir.Şimdi müvekkilimin hastalığı herhangi bir askeri olydan kaynaklanmadığından dolayı Ben bu olayın askeri hizmete ilişkin bir idari işlem ve eylemden doğan uyuşmazlık içine girip girmediği konusunu çözemedim.Doğal olarak davayı idare mahkemesinde mi yoksa askeri yüksek idare mahkemesinde mi açacağıma da karar veremedim.Bu konuda yardım edersiniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.Saygılarımla.