Mesajı Okuyun
Old 24-03-2014, 13:03   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan 35buki
Sayın yetkili,

Eşimle anlaşmalı olarak 2012 yılı aralık ayında boşandık, 5 yaşında bir çocuğumuz var ve vekaleti bende. Çocuk için 300tl nafaka bağlandı, ancak eski eşim tarafından bu rakamın temsili olduğu daha fazla yatıracağı söylenerek kandırıldım. Aralık 2013'de nafaka arttırım davası için dosyayı hazırlayıp avukat tuttum. (Avukat malesef arkadaşım) Dava masrafları ve avukatlık ücreti olarak ilk başta 1000tl ücret verdim. Arkadaşım olduğu için güvendim elden teslim ettim. İlgili tarihten bu yana dava açması için bekliyorum. 16 Şubatta dava dilekçesinin son halini göstermeden davayı açtığını mesaj atmak suretiyle bildirdi. Ancak, uyapta açılmış bir dava görünmemektedir. Mahkemede de sorgulattım dava görünmüyor. Elimde dava açtığını beyan eden mesaj kayıtları var. 1,5 aydan bu yana ne telefonlarıma çıkıyor, ne de mesajlarıma cevap veriyor. Dava açılması için 4 aydır bekliyorum. Arkadaşım tarafından resmen dolandırıldım. Paramı geri nasıl alabilirim? bu durumdan dolayı mağduriyetim sebebi ile avukatı nasıl şikayet edebilirim?

"davayı açtım" şeklindeki mesajlar işinize yarayacaktır. En azından "dava açmak için masraf vermedi" şeklinde bir savunma yapamayacaktır. Ancak vekalet ücreti için aldığı miktarı inkar edecektir. Bu nedenle "dava masrafı" adı altındaki miktarı dava açarak alabilirsiniz.İsterseniz Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunup; Baro disiplin kuruluna şikayet edebilirsiniz.