Konu: boşanmak
Mesajı Okuyun
Old 26-05-2011, 15:05   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar benim 4 çocuğum var.eşim borçlandı yurtdışına kaçtı sonra orada kendisi evlendi ve bir çocuğu oldu ve şuan kendisi yurtdışında evli ama benden resmi nikahı var oradaki kadından resmi bir nikah yapabilirler mi? tam bir bilgimde yok bu konuda o yüzden napıcağımı bilmiyorum kaynanam ev aldı evin tapusunu eşimin üzerine aldı ve ben boşanmak istiyorum ama kaynanam bizi evden çıkarıcağını söylüyor boşanırsan durumumuz da yok ki ayrılıp başka evde oturalım ve bu yüzden çaresiz kaldım çocuklarım ve ben eşimle konuşmuyoruz yılda bir kez annesini yanına gelip gidiyor tamamen bağlarımız kesildi eğer ben boşanırsan herhangi bir nafaka veya dava açabilir miyim kendisine karşı çocuklarım hepsi reşit biri daha 17 yaşında napmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevineceğim ...

Eşiniz sizi boşamadan başkasıyla resmi nikah yapamaz. Bu nedenle nüfüs müdürlüğünden boşanıp, boşanmadığınızı kontrol edin. Böyle bir durum sözkonusu değilse ve eşinize "zina" nedeniyle boşanma davası açarsanız, yüksek miktarda tazminat alırsınız. Dava dilekçesinde ihtiyati tedbir talep etmeniz halinde ve karar verilirse, ileride lehinize hükmolunacak tazminatları tahsil etmeniz kolaylaşacaktır. Yine sizden habersiz evin satılmasını engellemek için, tapuya gidip "aile konutu şerhi" işletebilirsiniz. Dava dilekçesinde kendiniz ve 17 yaşındaki çocuğunuz için "tedbir nafakası" talep ederseniz, dava tarihinden itibaren nafaka bağlanacaktır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.