Mesajı Okuyun
Old 10-07-2006, 16:52   #38
yargıç isa

Mesaj hukukçu bile gerçeği göremiyorsa......

Eski düzenden avukat olan insanlar nedense sınavda hemfikir hatta mülakat bile savunuluyo. Neden çünkü onlara göre bir sürü vasıfsiz avukat var (kendilerini sınamasalarda). Hukuk fakültesini bitiripte bu sistemde, eğitim mechul durumdayken sınavı hatta mülakatı savunan birinin hukuk okuduğuna şüphe ile bakılmalı DİREK SINAVA SOKULMALI geçse bile mülakatta elenmeli, meslekten İHRAÇ edilmelidir.

Hukuk Fak. okuyan kişi SINAVDAN MÜLAKATTAN KORKMAZ... Bu sınavın hukuk sistemine kalite anlamında zerre kadar etki etmeyeceğini, öğretimin bireysellleşeceğini, lisedeki gibi SORUN ÇÖZEN DEĞİLDE BOL BOL SORU ÇÖZEN insanlar yetiştireceğini, en önemliside bu sınavdan birilerinin babalar gibi rant sağlayacağını anlayamamış biri heryerde hukukçuyum demesin, YAZIK.

Ya anlamıyorlar yada anlamak istemiyorlar SAYIN MEZUN OLMUŞ HUKUKÇULAR... Bu ülkede eğitim yok, fakülteler binadan, kantinden, cafelerden ve çimlerden ibaret. Sınav savunuculurı bunları görmez önlerini konan ezberlenmesi gerekenleri görür. ŞUNU ANLAYALIM ARTIK, SORUN ÖĞRENCİLERDE DEĞİL, OKULLARDA, SİSTEMDE, DEVLETTE...

Ciddi, disiplinli, kaliteli, DEVLETÇİ bir eğitim sağlansın ülkede; bakın bakalım sınava karşı kimse eleştiri yapacak mı. kendini böyle bir sistem içinde yetiştirenler için Sınav formalite gibi gelir.
Bu bozuk sistemde sınavı/MÜLAKATI savunan avukatlar birazcık cesaretleri varsa MEVCUT AVUKATLARINDA SINAVA TABİ TUTULMUSI İÇİN YOLLARA DÖKÜLSÜNLER, SİSTEMDEKİ BÜTÜN SORUNLAR SINAVLA ÇÖZÜLSÜN.TUTURSA BİZDE VARIZ....