Mesajı Okuyun
Old 17-01-2013, 20:52   #1
Konuk

Varsayılan kimse şahit olmak istemediği için aylardır boşanma davası açamıyorum

Merhaba. Ben 26 yaşındayım. Nisan 2012 de evlendim. 4 ay evliliğim sürdü. 4.5 aydır da ayrı yaşıyoruz. Aralık ayında da askere gitti. 10 gün önce 4. avukata gittim ama şahit bulamadığım için bir türlü davayı açamıyorum. Aslında komşular sürekli onun bağırıp çağırmasından, kapıları çarpıp, duvarları yumruklamasından rahatsız olup yöneticiye şikayet etmişler. En son olarak da gece gece beni evden kovduğunu duyup iyice sinirlenmişler ama şahit olmaya gelince kesinlikle yanaşmıyorlar. İkimizde aynı kurumda çalışıyoruz. Kurumdaki arkadaşlarda "Biliyorsun delinin teki, sağı solu belli olmaz, sen burdan gideceksin, o başımıza bela olur" gibi sebeplerle kısacası ondan korktukları için onlarda olmak istemiyor. İsimlerimiz açıklanmasa yani gizli şahitlik gibi bir durum olsa oluruz diyorlar ama bildiğim kadarıyla boşanma davasında bu yok. Burası onun memleketi, ben buraya atama sonucu geldim. Başka da tanıdığım bildiğim kimse yok. Boşanma sebebi şiddetli geçimsizliğin ve yavaş yavaş şiddete de başlamasının yanı sıra face den arkadaşına geçmişte yaptığı sapıklıkları anlatırken evliyken de sapıklık yaptığını belirtmiş. Bu da elimde kanıt olarak var. Mesajlar var. Ailem şahit. Bunlar yetmez mi. Aylardır boşuna bekliyorum. Çaresizim ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?