Mesajı Okuyun
Old 23-05-2012, 10:03   #1
Konuk

Varsayılan Hukukçu olmak istiyorum .

Merhaba. Ben bir kamu kuruluşunda çalışan bir bayanım. Evliliğime değin de oldukça başarılı bir iş hayatım var idi. Ancak evliliğimden itibaren gerek eğitim hayatım ve gerekse mesleki kariyerim ailevi sorunlar nedeniyle oldukça zarar gördü. Öncelikle eşimin fiziksel şiddetlerinden ötürü Hukuk fakültesindeki yüksek lisans eğitimimi devamsızlık sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldım. Ve mesleki kariyerim de yaş itibari ile yükselme anlamında oldukça zarar gördü. Evliliğim boyunca yaşadığım fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddetler ve uzun süredir içinde bulunduğum hukuki süreçte hem kendim ve hem de benim durumumdaki bayanların gerek boşanma ve gerekse haklarını arama konusunda eşlerinden dolayı yaşadıkları haksızlıklar ve engellemeleri, sorunlara bizzat şahit oldum. Mor Çatı Kadın Vakfından da yardım aldım. Şiddet gören bayanların sanılanın aksine eğitimli ve kariyer sahibi olduklarını gördüm. Hukuk sitenizin de bu anlamda ihtiyaç sahibi bayanlara hukuki olarak yol gösterici olması çok önemli ve değerli . Çünkü hukuki süreçler çok önemli. Yapılacak en küçük bir hata hak kaybınıza neden olabiliyor. Bu nedenle maddi durumu olanların mutlaka bir avukat olmayanların ise mutlaka baro yardımı almaları şart.
Size sorum ; en büyük idealim olan Hukuk Fakültesini okumak. Zaten bu nedenle yüksek lisansımı bu bölümde yapmak istemiştim. Ancak ben sizler gibi bir hukukçu olmak istiyorum. Hukuk fakültesini bitirdiğim takdirde devlet memurluğundan İş hakimliğine geçiş yapabilirmiyim ? Ya da avukatlık yapabilmek için yaş sınırı var mıdır ?