Mesajı Okuyun
Old 21-05-2012, 00:00   #1
Konuk

Önemli şiddet gören eşin davası,velayet,dava masrafları ve davanın görüleceği il

iyi geceler;
ben 4 yıllık eşimden psikolojik,fiziksel ve maddi şiddet gördüğüm için 1 aydır ailemin yanındayım. en son gördüğüm fiziksel şiddetin raporunu aldım ve eşimden şikayetçi oldum.ve ailemin yanına gelip tedbir kararı çıkarttım. eşim şu an da bana psikolojik tedavi gördünü söylüyor.daha önce de böyle bir tedavi görmüş.ben eşimin 2. eşiyim. ilk eşinden çocuğu yok fakat ilk eşinden de şiddet nedeniyle boşanmış.ancak eski eşinin bu hususta herhangi bir resmi belgesi var mı bilmiyorum. 3 yaşında bir oğlum var. şu an benimle. eşim öğretmen. ben X____dayım şu an ailemin yanında eşim S____'da beraber yaşadığımız ona ait olan evde yaşıyor.eşim boşanmak istemiyor. ben şu an işsizim.fakat yakın bi süre içinde işe başalayacağım. sormak istediğim ben X____dan boşanma davası açabilirmiyim? dava açılırsa NEREDE görülür? ayrıca barodan işsiz olduğum için avukat isteme hakkım var mı? enn son olarak ortalama ne kadar sürer bu dava?

şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum.