Mesajı Okuyun
Old 11-08-2006, 14:19   #19
avhuseyinozbek

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın avhüseyinozbek

Sizin görüşünüze katılmadığım için yanıt vermeyecektim ama “davulla” çağırmanız üzerine düşüncemi yazma gereği doğdu:

Avukatların diğer mesleklerce kıskanılan güçlü bir örgütü varken, baroların dışında oluşacak gruplaşmalarla bir yere varılamaz kanısındayım. Ne yapılacaksa hep birlikte yapılmalı. Hep birlikte olmanın tek yolu baro çatısı altında olmaktır.

Saygılarımla

Değerli meslekdaşım,
Barolarımızın varlık sebebini ben de biliyorum. Baro dışında bir oluşumun da peşinde değilim. Ancak, 25 yıla yaklaşan ve artık sonunda olduğum meslek hayatımda artık duruşma salonunda avukat gibi muamele görmek istiyorum.
Artık "suçun vasıf ve mahiyeti" gibi gerekçelerle tutuklanan insanların bu tutuklamadan dolayı zarar gördüğünün dillendirilmesini istiyorum.
Kırtasiyeye boğulan baroların , güncel konular kadar kangren olmuş yaralarımıza da neşter vurmasını istiyorum.
Barolarımız bizim dertlerimizle daha fazla ilgilenmesk zorunda ise, ki sizin de buna katılacağınıza eminim, bu derleri bizim dillendirmemiz de baro dışı bir oluşum olarak değerlendirilmemelidir.
Böyle değerlendirmelerle de halizhazır ve ağır aksak yürüyen sistemin muhafazasından başka karımız olmaz düşüncesindeyim.
Kendimi tam olarak ifade edemediysem özür dilerim. Bu hatamı da benim yürek yanığıma verin lütfen.
Saygılarımla