Mesajı Okuyun
Old 09-11-2019, 16:24   #1
BUSRA Alp

Varsayılan Soybağının Reddi Davası Sürecinde Diğer Oğluma Velâyet Davası Açabilir Miyim?

Iyi günler benim 2.5 yaşında bir oğlum vardı. Zina nedeniyle boşandık ve hiç bir desteğim olmadığı için çocuğun velayetini babasına verdim.Oğlum şuan 6 yaşında bir kez olsun göremedim boşanma süreci içerisinde hamile kaldım ama bunu mahkemeye söylemedim zaten mahkeme bitti ama bittikten sonra bir 15 günlük bir süreç varmış bu 15 günlük süreç içinde çocuğum dünyaya geldiği için eski eşimin soyismini aldı.
Adli yardımdan soybağının reddi davası açtık bu dava hala devam ediyor.
Benim asıl sorum velayeti eski eşimde olan oğlumu göremiyorum 3 yıldır sürekli tehtit ediliyorum onun yaşadığı şehire gidersem eğer öldürecekler miş yada aileme zarar vereceklermiş icra dairesine gittim oğlumu görmek istedigimi söyledim.600 tl masraf çıkardılar üstelik sadece bir zarf gidecekmiş çocuğu görebilmem icin ayriyetten bi 500-600tl'yi gozden cikarmam gerekecekmis ama benim bu parayı ödeyecek imkanım yok ne yapabilirim nasıl görebilirim oğlumu lütfen yardımcı olurmusunuz Şimdiden teşekkür ediyorum