Konu: Nafaka
Mesajı Okuyun
Old 01-09-2012, 16:36   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka

Merhabalar...benim sormak istediğim birkaç konu var....Eşimle 2008 yılında boşandık biri 14 biri 9 yaşında olan ıkı çocuğumun velayeti bende.bosanırken çocukların ıkısı ıçın 500 tl nafaka tayin edildi (ben nafaka talep etmedim çalişiyorum düzenli gelirim var )daha doğrusu mıktarı o belirledi.bu tarihten sonra bana bir ödemesi olmadı zaman zaman aylık 500 ü bulan harçlık verdiysede bu duzenlı veya kayıtlı nafaka adı altında olmadı...kendısının tanılı bipolar hastalıgı var ...bundan dolayımı bılmıyorum bazen bana hakaret edip hakaret içeren msjlar atıp tutarsız konusuyor ve bunu çocuklarada yansıtıyor.bazen 2-3 ay ortadan kaybolup bazen bızı çok taciz edip psıkolojımızı bozuyor.duzenlı bır ısı yok sanırım ama elıme gecen kredı kartı ekstrelerınde aylık 1500 lırayı bulan kredı kartı odemelerını duzenlı yaptıgını goruyorum.1-Nafakalar için dava açmak istiyorum nereye ve nasıl dava açarım durumum yok derse bu ekstreler delil olurmu 2-bu hakaret msjlarını nasıl onlerım ayrıldığım eşim içinde uzaklastırma vs.kararı aldırabılırmıyım3-gorüşme gunlerı vs de cocukları almıyor ılgilenmiyor ne yapabılırım4-benım namus ve serefime yönelik msjları var ama kullandıgı hat kardeşinin uzerine yinede bir yaptırım uygulanabilirmı 5-hastalığı bu cezalarını hafifletirmı...teşekkürler