Mesajı Okuyun
Old 16-10-2009, 14:48   #1
idris sağlam

Varsayılan Trafik kazası nedeniyle manevi tazminat

Sevgili Meslektaşlarım! 2008 yılı mayıs ayında içerisinde bulunduğum minibüs ile diğer kamyonun çarpışması neticesinde ağır yaralandım.Ayağımdaki kırık nedeniyle 6 ay değneklerle gezdim.Ayıca yüzümde oluşan kırıklar nedeniyle ameliyat oldum.Ancak sol yanağım ameliyata rağmen çökük kaldı.Dişlerimde de kayma meydana geldiği için sadece sağ tarfını kullanabiliyorum.2009 yılı ocak ayında gittiğim Hacettepe üniversitesinde öncelikle çenemde oluşan kayma dolayısıyla dişlerimi düzelteceklerini bunun yaklaşık olarak 2.5 yıl süreceğini daha sonrasında ise sağ yanağımda meydana gelen çöküğü düzeltmek için ameliyat edebileceklerini söylediler.Başka sağlık sorunlarım olduğu için bugüne tedavime başlamadım.Ancak şimdi tedavime başlayacağım.Ayrıca bugüne kadar herhangi bir adli rapor da almadım.Kazaya karışan araçların sigorta şirketlerine açacağım davada
1)-2 yıl boyunca ankaraya gidiş gelişten kaynaklanan harcamalar ile tedavi dolayısıyla mahrum kalacağım kazanç kayıplarını tedavi sonuçlanmadan talep edebilir miyim?
2)-Ayrıca diş tedavisinden sonra bir estetik ameliyat geçireceğimden ileride bu ameliyat için harcayacağım bedeli şimdiden açacağım dava ile talep edebilir miyim. Bu tedavi bedeli bilirkişi tarafından nasıl tespit ediliyor.?
3)- Açaçağım davada nasıl hareket etmem gerektiği hususunda detaylı olarak beni bilgilendirecek tüm arkadaşlara şimdiden saygılarımı sunarım