Mesajı Okuyun
Old 12-03-2007, 13:10   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Benzer bir olay stajımı henüz bitirdiğimde başıma gelmişti. İhtiyati haciz kararının koşulları oluşmadığı gerekçesiyle borçlu vekili sıfatıyla itiraz edilmişti. Hakim duruşma günü verdi. Ben henüz yeni avukattım. İhtiyati hacze itiraz eden bayan avukatın ismi Sevgi idi. Davayı o açmıştı. Ben onun yerine katıldığım için Av. Sevgi' nin olması gereken yerde duracaktım. Karşı tarafın vekili ise yine bayandı ama ismi Ayhan'dı.

Davacı vekiline ait yere geçtim. Karşı taraf vekili itiraz edip beni öbr tarafa geç diye uyardı. Bir itiş kakış oldu. Hakim müdahale etti. Bayana sen davacı tarafta olacaksın dedi bana da sen öbür tarafa geç dedi. Hakim isimlere bakıp Ayhanı ben Sevgiyi karşı taraf sanmıştı. ))

Neyse ben yeni olduğum için ve hakim de geç oraya dediği için "hata bende galiba" deyip diğer tarafa geçmiştim. Komediden öteydi...

Gerçi anlaşıldı ama bir 5 dakika geçmiş ve tutanağa bir şeyler yazılmıştı... Ben yerime geçerken "ben dememişmiydim" edasıyla geçmiştim ama... bayan avukat çok kabaydı! esasen tam bir Ayhan'dı...