Mesajı Okuyun
Old 22-07-2011, 09:00   #16
Av. Murat ÇETİN

Ofisim Çağlayan'da olduğu için yeni adliyeye yayan gittim. Girişi, gördüğüm kalabalığı takip ederek kolayca buldum. Tüketici mahkemesinde duruşmam vardı, duruşmaya yaklaşık 45 dk kala -biraz gezerim düşüncesiyle- erken gitmiştim. Mahkemeyi elimle koymuş gibi kolayca buldum. Ama sistem kurulmadığı için duruşma yapmıyorlarmış. Dönerken çıkışı ararken bir güvenlik görevlisi yardımcı oldu. Görevliler çok güleryüzlü ve yardımseverdi. Binayı daha küçük pek çok büyük adliyeye göre daha az karışık buldum. Bu tür büyük adliyelerde alışana kadar bir zorluk çekilmesi kaçınılmazdır. Yanlış saymadıysam 4 vezne vardı, ama neden hepsi yan yanaydı da binanın farklı kat ve bloklarına dağılmamıştı anlayamadım. Diğer eksiklikleri yaşadıkça göreceğiz, ama Levent-Sultanahmet-Fatih-Beyoğlu-Şişli-Sarıyer arasında mekik dokumaktansa aynı binanın içinde koşturmayı doğrusu tercih ederim. Ayrıca küçük, köhne, daracık, kümes gibi binalardansa, böyle geniş, ferah binalarda koşturmayı da tercih ederim. Umarım diğer eksiklik ve aksaklıklar da daha fazla mağduriyetlere yol açmadan en kısa zamanda düzeltilir.