Mesajı Okuyun
Old 04-05-2007, 14:18   #1
Konuk

Varsayılan babanin görüsme günleri, istirak nafakasi

Birkac yil önce esimden bosandim ve velayeti bende olan kizimla yurtdisina yerlestim. Burada ikinci evliligimi yaptim. Eski esim kizimizi kendi rizasiyla verdigi muvaffakatname ile yurtdisina cikarmama ve burada yasamamiza izin verdi. Görüsme zamanlarini da aramizda kimi zaman onun gelmesi kimi zaman benim cocugu götürmem olarak anlastik ve uyguladik. Cocuga bugüne kadar bir maddi katkisi olmadi. Simdi görüs günlerini düzenletmek ve cocugu geri almak icin bana dava acmis ancak adres olarak Türkiyedeki eski adresimi göstermis. Benim bunlardan dava acilip ilk durusmalar görüldükten sonra haberim oldu. Bu durumda tek tarafli karar aldirabilir mi ve benim basim buyüzden derde girer mi? Calismiyorum bana ve ogluma ikinci esim bakiyor. Yurtdisinda da olsam adli yardimdan faydalanabilir miyim? Bunun icin neler yapmam gerekir? Ayrica cocuga destek olmasi icin ona istirak nafakasi davasi acabilir miyim? Cocugun psikolojisi bosanmadan ve gelisen olaylardan etkilendigi icin mahkeme tarafindan cagrilmasini da istemiyorum bunu nasil saglayabilirim? Saygilarimla