Mesajı Okuyun
Old 18-05-2007, 17:36   #15
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Bir tatilimde yan masada Hukuk Fakültesini yeni kazanmış bir gencin ailesi ile konuşmalarına tanık olmuştum. Genç hakimlik, savcılık, kaymakamlıktan bahsediyor; hiçbirşey olamazsam Avukatlık yaparım diyordu. Hakim, savcı, kaymakam meslektaşlarımızın mesleklerinin de zorlukları vardır ama bence en zoru Avukatlık. Bir berberlikte dahi çıraklık, kalfalık, ustalık gibi dönemler varsa bizim meslekte de aynı aşamalar var. Sadece güç yanlarını gördüğümüz sürece en kolay işleri dahi başaramayız. Cesur, umutlu olduğumuz sürece enzor işlerin altından dahi kolayca kalkarız. Genç meslektaşlarımın bu kadar kolay pesetmesi beni şaşırttı. Burada mesleğe yeni başlayan meslektaşlarıma büromu kullanma iznini veriyorum. Cüz'i bir katılım payı ile.Hemen her ilde bunu yapacak meslektaşlarımız vardır.Evini home-office olarak kullanan meslektaşlarımız da var. Başarısızlığa şimdiden mazeret arayarak geleceğinizi karartmayın, şevkinizi kırmayın.Teorikten farklı olarak biraz da halkla ilişkiler ve mutlaka esnaflık. Ve mutlaka bedava çalışmaktansa boş oturup varolan bilgiyi geliştirmek.

Bol şanslar,Saygılar.