Mesajı Okuyun
Old 25-04-2007, 21:22   #14
Cest la vie

Alıntı:
hey ve bilahare blue jean dergileriyle geçti o fasıllar. Şimdi geriye dönüp bakıyorum da, Kemalettin Tuğcu'da insan ruhuna zarar veren bir şeyler olduğunu düşünüyorum.

Aaaah!

Bluejean kolleksiyonum hala duruyor! Walkman dergisi de vardi bir aralar hastasi oldugum! Kral TV oncesi MTV cocuguydum ben... KralTV MTV'ye darbe yapip ciktiginda nasil uzulmus, sinirlenmis, isyan etmistim! (Gerci bu olay 90'larda oldu ama olsun) Bu nedenle hic sevemedim ve hic de izlemedim KralTV'yi...

Kemalettin Tugcu konusuna katiliyorum. Hatta benim bir ahdim vardir: eger bir gun cocugum olursa ona asla 'Kemalettin Tugcu eserleri' ve'Kucuk Kirbitci Kiz' hikayesini okutmayacagim!!! O "Kucuk Kibritci Kiz" ozellikle, nasil bir sadizm hikayesidir, sanki sirf uzmek icin yazilmis gibi!

Alıntı:
Susam Sokağı başladığında gözüm hiçbir şeyi görmezdi. Minik Kuş vardı. Kurabiye Canavarı, Edi ile Büdü ve evlerinin penceresindeki güvercinler.

Susam Sokagi icin biraz buyuktum aslinda ama bu yasimda bile cizgi film hastasi olan biri olarak, o yasta da elbette Susam Sokagi'ni izlerdim. Hatta hala olsa, sanirim yine izlerim.
Ama bu yil ogrendigim birsey beni cok hayal kirikligina ugratti: megerse bizim donemin ABD cocuklugu onunla buyumus! Hatta benden buyukler de! Bizim kirk yillik "Edi ile Budu" megerse "Ernie and Bert"mus! Kurabiye Canavarimiz, bunlarin 'Cookie Monster'iymis! Acaba ordaki gercek insan karakterler bize aitmiydi bilmiyorum ama acikcasi ogrenmek istemiyorum.. Hayir ya, banane, onlar Edi ile Buduuuuuu!!!