Konu: Ceza davası
Mesajı Okuyun
Old 25-10-2011, 12:52   #1
Konuk

Varsayılan Ceza davası

Merhaba .Eşimle ayrıyız. Ve iki yıldır aramızda süren bir ceza davası var. Eşim beni pek çok kez darp etti. Ama bir çok kez de beni ikna ederek daha doğrusu kandırarak şikayetlerimi geri aldırdı. Ancak önümüzdeki ceza davasında şikayetimi geri almamıştım. Oda hem devlet ve hem de özel hastaneden alınan iki raporunda düzmece, sahte olduğunu söylüyor. Halbuki bu duruma ait bir çok tanığım var. Ve böyle bir şey yapmak içinde bir nedenim yok. Darp izlerini gösteren elimde resimlerde var. Bu raporlar nerede inceleniyor. Eşim gayet nüfuzlu biri. Ona karşı ben hem maddi ve hemde sosyal anlamda gayet güçsüz kalıyorum. o da bunu kullanıyor. Nereye itiraz etmiş olabilir raporlar hakkında. Şu an bir avukatım olmadığı için de takip edemiyorum. Bu itirazına karşılık raporların gerçek olduğunu ortaya çıktığında kendisine ceza yada tazminat davası açabilirmiyim. Hakim raporlar sahte diyerek mahkemeyi yanıltmak isteyen birine karşı görüşü olumsuz olur mu ? ayrıca birinci davadan da hükmün açıklanması geri bırakılması almıştı. İkincisinden ceza alır mı ? ikincisinden de aynı cezayı alırsa bu beş yıl artı beş yıl daha olarak eklenecek mi cezasına ?