Mesajı Okuyun
Old 17-10-2008, 23:07   #12
joy

bunların ne doğuyla ne batıyla ne eğitimle ne eğitimsizlikle alakalı olduğunu düşünüyorum ne yazıkki öyle olsaydı çözümü de kolay olurdu.. bugun ismi lazım değil profosörler bile toplum gerçeklerinden bahsederek bu zihniyetleri desteklıyorlar toplumun bir adım önünde olup da topluma yön verebilcek durumdayken biz hukukcular toplum gerceklerının arkasına sığınıyorsak turkıyenın en onemlı hukuk fakultelerinden birine ınsanlar ailelerinin kanunsuz işlerine kanuni kılıflar uydurabilmenin yollarını bulabilmek için geliyorlarsa bu tarz olaylar da yaşanır bu tarz olayları meşrulaştıran yasalar da cıkarılmaya cesaret edilebilir kamu vicdanını zedeleyeceği akıllardan bile geçmeden.. kültür farkından bahseden sayın meslektaşımı hoşgöremeyeceğim türkiyenin en batısında yaşayan biri olarak bunun tamemen insanların vicdanlarıyla alakalı olduğuna inanıyorum sorun doğu batı olsaydı benim sevgili batılı arkadaşlarım tecavüz edilmiş bir bayanla kımsenın evlenmeyecegını düşünerek tecavüzcüsüyle evlendirilmesini mantıklı görmezlerdi sadece eğitimle ilgili bir sorun olsaydı fakülteden arkadaşlarım bu görüşleri desteklemezlerdi ordinaryus profosör beyfendiler "alışır" diye beyanatlar vermezlerdi sorun ;zihniyet ,vicdan, adalet duygusuyla ilgilidir empatiyle ilgilidir kişinin kendi kendini her koşulda yetiştirmesi mümkündür.....