Mesajı Okuyun
Old 12-12-2015, 08:19   #1
EsasHukuk

Varsayılan İlamsız icraya itiraz eden borçluyla itiraz sonrası yapılan sözleşmenin icrası

Merhaba,

Öncelikle şimdiden meslektaşlarıma ilgilerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım.

Bir müvekkilim eşyalarını komisyon karşılığı satması için x firması ile anlaşılıyor. Eşyalar satılıyor. Ancak bedeli bir türlü ödenmiyor. Bunun üzerine ilamsız icra takibi açtım. Borçlu süresi içinde icrada borca ve faize itiraz etti. Daha sonra borçlu ile kendi aramızda protokol yaptık. Protokolde; borçlu, borcu, icra takibini kabul etti, 3 taksit halinde borcu ödeyeceğini yönünde anlaştık. İlk taksit ödendi. 2 taksit süresi epey geçmesine rağmen bir ödeme yok. Şu aşamada Protokole dayanarak itirazın kaldırılması, itirazın iptali mi açsam yoksa bu Protokole dayanarak ikinci bir ilamsız icra takibi mi açsam karar veremedim. Bu protokole dayanarak itirazın kaldırılması için icra hukuka başvurduğumda, olumlu sonuç almam mümkün mü? En kısa yol bu göründü bana. İtirazın iptali ise uzun bir sürer diye düşünüyorum. Yeni bir ilamsız takipte mükerrer takip itirazı karşıma çıkar mı? Ayrıca yeni ilamsız takipte alacak kalemleri ne olacak, ilk takibin avukatlık ücreti, faizi, tahsil harcı alacak kalemlerine dahil edilebilir mi?

Saygılarımla.
EsasHukuk