Mesajı Okuyun
Old 01-09-2007, 12:56   #3
Av.Görkem TURGUT

Alıntı:
Yazan mutlakadalet
Ancak belirtmek gerekir ki akülü tekerlekli sandalyeleri bu kapsamda addedip, akülü tekerlekli sandalye kullananların da H sınıfı ehliyet belgesi almaları gerektiği yorumunu yapmak doğru bir yorum olmayacaktır.

Sayın mutlakadalet;

Bu yorumu ne yazık ki ben değil,bu tebliğleri hakkıyla uygulaması gereken görevliler yapıyorlar.

Alıntı:
Yazan Sabah Gazetesi

Maddede detay açıklanmadığı için sıkıntı da başladı. Çünkü maddede motorlu malul arabasına akülü tekerlekli iskemle dahil değil denilmediği için akülü araç için gelenlerden de H sınıfı ehliyet isteniyor.

Alıntı:

Fiziksel Engelliler Federasyonu'na bu konuda 635 ağır engellinin başvurduğunu öğrendik

Alıntı:
Yazan Takvim Gazetesi
Engelli bir vatandaşımız, geçtiğimiz günlerde Kaymakamlık'tan akülü sandalye istedi.Kaymakamlık da rapor getirmesi gerektiğini belirtti. Rapor almak için hastaneye giden vatandaştan, H sınıfı ehliyet istendi. Ne yapacağını şaşıran vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.

İşin en acı tarafını bu konuda biraz araştırma yapınca öğrendim.

Alıntı:
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun haziran ayında yürürlüğe soktuğu tebliğlerde yer alan `özürlü arabası` düzenlemesi nedeniyle artık akülü özürlü arabalarının bedelleri ödenmiyor. Yetkililer, akülü malul arabalarının bedellerinin ödenmediğini ancak motorlu malul arabalarının bedellerinin ödendiğini belirtiyor.

Yani ehliyet isterken "akülü tekerlekli sandalye" ile "motorlu malul arabası" ayrımı yapma zahmetine katlanmayan görevliler,iş bu arabaların bedellerinin karşılanmasına gelince bu ayrımı gayet güzel yapıyorlar.

Saygılarımla.......