Mesajı Okuyun
Old 18-10-2007, 16:54   #57
imge_nil

Değerli arkadaşlar
Ben serbest avukatlığa pek de sıcak bakmayanlardanım. Özellikle de stajıma başladığım ilk günlerde 'asla avukat olmam' diyordum , ama zamanla meslek bana o kadar cazip geldi ki anlatamam.Tabi gerçekten avukatlık nosyonunu taşıdığınız zaman. Avukatın kendi bürosunda, yalnız çalışmasında fayda var, şöyle ki ben hukuk ve avukatlık'ın ancak bu şartlar altında gerçekleştiğini düşünüyorum. Eğer başka bir avukatın yanında maaşlı çalışılırsa , yapılan meslek sadece ve sadece duruşma avukatlığı, yani iş takibidir. Kaldı ki bunun da Hukuk nosyonu ile bağdaşır bir yanı yoktur.
Kendi idealime gelince iyi bir şirketin, kurumun ; icra veya hukuk departmanında mesleğimi idame ettirmek, kurum avukatlığının en büyük avantajı ' Hukuk nosyonunu iyi koruyabilmenizdir bence' .Serbest meslekle uğraşmak için piyasanın içine girip, her insanla muhattap olup sonunda da kocaman bir hiç elde etmek ne kadar mantıklı?
Kurum ya da şirket vs. den bahsederken bence temel kriter girdiğiniz departmanda YÜKSELEBİLME İMKANINIZIN olmasıdır.Kaldı ki bayan olduğumuz için avukatlık mesleğinde çok şanslıyız.Yani bir kaç yıla kadar iyi bir kariyere sahip olmanın yolu ; iyi bir şirketin hukuk departmanda uzmanlaşmaya bağlıdır.