Mesajı Okuyun
Old 21-06-2013, 23:20   #5
Avrasya

Alıntı:
Yazan princepss
Sayın Avrasya, ilamsız icra takibi itirazla durduğu için itirazdan itibaren işlem yapılması, haciz talep edilmesi mümkün değil. Buna rağmen hangi maddeye göre dosya düşecektir.

İkinci olarak şöyle bir Yargıtay kararı buldum:

Bu karar da Sayın İlhan_ERDEN'in Yargıtay kararını destekliyor gibime geldi. Yani, ilamsız takibin yenilenmesine gerek yok diye düşünüyorum. Ben bu aşamada ilamsız takibi yenilemeden, itirazın iptali davası açtığım takdirde davam karara bağlanabilir. Siz ne dersiniz?

Olayı sadece kendi olayınıza has olarak düşünmeyin. Mesela 3 borçlusu olan bir takip olmuş olsaydı ve bu borçlulardan sadece bir tanesi itiraz etmiş olsaydı bu takdirde takip sadece itiraz eden borçlu açısından durmuş olacağı için için siz dosyada diğer borçlular için işlem yapabilecek durumda olacaktınız.

Sonuç olarak son işlem tarihinden itibaren 1 yıllık süre dolmuşsa takip düştü. Bence davanızı düşmüş takip üzerine kurmayın.

Ayrıca yenileme yaptıktan sonra tebliğ akıbeti beklemeyeceksiniz. Yenileme talebiniz üzerine verilen yeni esas nosunu alır almaz davanızı açabilirsiniz. Ama sanırım siz harç ödemek zorunda olduğunuz için yenileme yapmak istemiyorsunuz. Ama harç için yapılacak birşey olduğunu sanmıyorum.