Mesajı Okuyun
Old 03-06-2008, 20:23   #1
bireser

Varsayılan Çocuğumun resmi babasından ayrılıp biyolojik babasıyla evlenmek istiyorum. Olmuyor...

Reşit olmadığım bir yaşta aile baskısıyla sevmediğim benden 15 yaş büyük biriyle evlendirildim. gelecekle ilgili toz pembe hayallerimi yıkan ve hala 'Seni düşünüyoruz.' diyen bu yakın sosyal çevreme inat sevdiğim adamdan bir çocuk sahibi oldum. Çocuk doğduğunda da hala reşit değildim ve gerçeği kimseye söylemeye cesaret edemediğim için zannımca yasal olmayan birşey yaptım. Yani açıkcası bebeğimimn yasal babası resmi babası değil.
Şimdi oğlum sekiz yaşında. Ben bir yılı aşkın bir süredir annemlerle birlikte eşimden ayrı yaşıyorum. Geçen yılın sonunda ( 6 ay önce ) boşanma davası açtım. Eşim boşanmamakta ısrar edince dava düştü ve üç ay dava açamayacağıma dair karar verildi.
Oğlumun biyolojik babası ( çocuk doğduğunda o da reşit olmadığından ve eğitimine devam ederken bize bakamayacağından ) şimdi benimle evlenmek istediğini ve çocuğuna iyi bir geleceği kendi elleriyle hazırlamak istediğini söylüyor.
Şimdi soruyorum.
Bir kerecik olsun kendi mutluluğum için birşey yapıp, herşeyimden vazgeçip, sevdiğim adamla kendi ailemi kurmak üzere gitsem yasalar bize ne tür bir ceza verir?
Çocuğumun gerçek babasını kanunlardan saklamamın kanunen cezası nedir?
Kimliğinde bir değişiklik yapılması ne kadar mümkün? ( Babası hanesi değiştirilebilir mi? )
Kanuni baba bizi tekrar ayırabilir mi?
Kısa bir sürede boşanabilmemin başka yolu yok mu?
Sevdiğim adamla birlikte yaşamam ( mecburen nikahsız!) yasal olarak suç mudur?
Lütfen yardım edin. Çünkü sorularıma ve sorunlarıma iki ay içinde çözüm bulamazsam....