Mesajı Okuyun
Old 10-07-2008, 20:53   #15
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Özlem Kansız
sorunlar anlatıldı,hemen herkesin şikayetçi olduğu ortak noktalarda birleşildi ama karşımızda cevap veren yada çözüm üreten bir kurum göremedim.Sorunları anlatıyoruz TBB temsilcileri bu forumun bir kitapçık haline getirileceğini söylüyor ve ben yine ne yararı oldu bunun diye kendime soruyorum
Böyle bir toplantı kaynak israfından başka bir şey değildir. Eğer toplantı notları kitap haline getirilirse daha da büyük israf olur. Sorunlar yüzyıllardır aynı ve artık ezberlenmiş durumda. Bu sorunları TBB biliyor olmalıdır. Bilmiyorsa daha da ayıptır. Dolayısıyla sorun tesbiti amacıyla toplantı yapılmasına gerek duyulmaması gerekirdi. ''Sorunlar Kitabı'' basmak yerine sitemize sorunların çözümü için yapılanlar hakkında bir kaç cümle yazılması yeterli olacaktır. Üstelik bu kolay iletişim masrafsız olacaktır.

TBB' den beklenen toplantı ''sorunların çözümleri'' hakkında olmalıdır. Toplantıda avukatlar değil, TBB görevlileri konuşmalıdır. Avukatlar çok konuşuyor ama TBB'den tek sözcük duymuyoruz. TBB yetkililerinin söyleyecekleri barajlar gibi birikmiş olmalı. Artık sular seller gibi konuşmaları gerekir.

Çözüm yolundaki çalışmalar hakkında bilgi veren, çözüm bulunamayanlar hakkında neden bulunamadığına ilişkin bilgi veren bir toplantı meslektaşlara karşı bir saygı duruşu olur. Halbuki ''sorunların tesbiti toplantısı'' bende olumsuz düşünceler uyandırıyor. Böyle bir toplantı düzenlenmesiyle sanki benimle alay ediliyor gibi geliyor.

Saygılarımla